A nátha a gyermekek igen gyakori betegsége. Az egyik legnagyobb gond az, hogy a csecsemő és a kisgyermek
még nem tudja kifújni az orrát, és időbe tellik, míg az újszülött és a fiatal csecsemő megtanul szájon át lélegezni. Az orrban felgyülemlett váladék ezért igen megnehezíti a légzést, rossz közérzetet okoz, és az egészséget károsító további szövődmények: a
fül, az arcüreg és az alsó légutak megbetegedéseinek forrásává válhat. Igen fontos tehát a pangó orrváladék rendszeres eltávolítása, az orrjáratok szabaddá tétele. Erre a cálra a porszívóhoz kapcsolt orrszívó kiválóan alkalmas. Természetesen az orvosi vizsgálat nem mellőzhető: az elhúzódó, gennyes orrfolyás okát orvosnak kell megállapítania. A váladékszívás a szakorvosi kezelés kiegészítését, a közérzet és a légzés javítását, valamint a következmények megelőzését szolgálja.

Ma vittük el a 13 hónapos fiunkat dokihoz. Már kb. egy hete
náthás volt.
A doki megállapította, hogy egy kilo válladék már felrakódott az arcüregébe, ezért kénytelenek leszívni. Egy 5 cm-es csövet dugtak fel az orrán majd a száján keresztül és kb 10 percig szívták le a válladékot.
Szerintem ez elég brutális módszer?
Általában én is
orrszívó porszívózom, ami megint nem egy humánus módszer – persze a dokik szerint megszokja a gyerek és később majd ő kéri hogy had használja (-:
A fentiek alapján meg még feleslegesnek is tűnik mert így is úgyis leszívják neki.
Szerintetek valóban ez a megoldás, egyáltalán szükség van erre?
Mi az esélye, hogy szövődmények alakuljanak ki?